Letné ráno

05.11.2015 14:37 | Tvorba a diela | Autor: Sorbona | komentáre [0] | Zdieľaj

 

Bezvedomie začalo naberať tvar a spánok sa prelieval do bdenia. Neochotne som otvorila oči a budík hlásil čosi pred desiatou. Letné lúče ostro prerezávali izbu. Pomaly som si obliekla nahé telo. Dušu som pozorne pchala do každého záhybu a snažila sa nevynechať ani kúsok. Nemám rada, keď mi duša nesedí v tele.
 
Dvihla som sa z postele a spotené nohy sa mi lepili na podlahu. Kroky ma zaviedli do kúpeľne. Zadívala som na sprchový kút, ten v ktorom vždy tečie len studená voda. Vkĺzla som do neho a pustila vodu. Dych sa mi dvakrát zarazil v hrudi. Srdce citeľne vynechalo úder. Moment šialenstva, ktorý zmizol s pomalým výdychom. Zadívala som sa na vodu tečúcu po mne a stekala som s ňou. Do každej kvapky som vpísala stopy ako ma nájsť.
 
Uterák len zľahka prebehol po mne a skončil obtočený okolo trupu. Kráčajúc k balkónu som za sebou nechávala mokré indície. Vyšla som von a dočkala sa horúceho úderu. Z ulice podo mnou sa niesol zvuk bežiaceho dňa. Nastražila som uši a rozplietla spleť zvukov do jednotlivých prameňov. Zvláštny to svet. Zahľadela som sa do vyblednutých farieb leta a zvuky sa splietli späť do celku.
 
Hlboký nádych, hlboký výdych.
 
Spomienka, ako olizuješ šťavu z mojich prstov, ma strháva do toho sveta vedľa. Idúc po stopách nachádzaš cieľ, ktorý ti zavzdychá do ucha a zaryje nechty do kože. Náhle sa rozplynie a stratí.
 
Vypadávam do žiariaceho dňa. Sekundy len pre mňa. Zavlním sa v zvláštnom rytme a z úst sa mi hrnie cudzí jazyk.
Žiadny komentár ešte nebol pridaný
Meno*:
E-mail:
Web:
zapamätať údaje
Ochrana proti spamu: 9 plus 3*:
(odpovedz číslom)
Komentár*:
* - povinné polia :)

© 2009 - 2018 Sorbona | Design & coding © Edvordo.sk
Optimalizované pre všetky prehliadače a rozlíšenie obrazovky 1280x800. V iných prehliadačoch môžu nastať chyby v zobrazení stránky.
Otázok na databázu: | Vygenerované za: 0.2257 sekundy